שיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט יכולות לקרות הן לספורטאים מקצועיים והן למתאמנים. ישנן פציעות ספורט אקוטיות הקורות בשל תנועה לא נכונה, נפילה, מכה ועוד או יכולות להיות גם כרוניות ומצטברות ולהיות מורגשות רק לאחר זמן. הפציעות יכולות להיות ברצועות התומכות בשריר ובפרקים, למשל כקרע ברצועה או להיות פגיעה בשריר עצמו או בגידים כמתיחה. שיקום פציעות ספורט צריכה להיות מותאמת לסוג הפציעה ולשלב בו נמצאת הפגיעה. הטיפול הנדרש מיד לאחר הפגיעה הוא טיפול בחבלה עצמה, בין אם זו מכה חזקה, שבר או פציעה. לאחר הטיפול הראשוני ניתן לעבור לשלב השיקום ולהחזרת האזור הנפגע לתפקוד תקין.

שיקום פציעות ספורט בשיטות שונות

ישנן שיטות שונות בהן נעשה שיקום פציעות ספורט. בחירת השיטה .תלויה בסוג הפגיעה, חומרתה והאזור הנפגע. חלק חשוב  בשיקום והחזרת האזור לתפקוד הוא התנהגות נכונה. סטטיות מוחלטת בצורה של שכיבה במיטה למשל אינה נכונה ברוב המקרים של שיקום פציעות ספורט אלא אם מדובר בשבר המחייב חוסר תזוזה. אפילו בשבר מומלץ בשלב מסוים להתחיל בתנועה מלבד של האזור המגובס כדי לא לנוון ולפגוע בשרירים אחרים ובכלל בתפקוד הגוף. חשוב שהנפגע ירגיש את הגוף ויאפשר לעצמו תנועה בהתאם ליכולת. שיטה נוספת וחשובה לשיקום היא פיזיותרפיה המבוססת על תנועה הדרגתית ואימון האזור הנפגע בהתאם לאפשר. ישנה גם כירופרקטיקה בה נעשית פעולה ידנית לשחרור הכאב בחוליות עמוד השדרה. מעבר לכך ניתן להוסיף טיפולים כמו גלי הלם, דיקור ועוד.

שיקום פציעות באמצעות שיטת ems

שיטה נוספת אשר בין היתר מתאימה למטרה של שיקום פציעות ספורט היא ems. שיטה זו כוללת אימוני כוח קצרים הנמשכים עשרים דקות ומתקיימים אחת לשבוע. במהלך האימון לובש עליו המתאמן חליפה עם אלקטרודות המביאות לגירוי חיצוני של השריר הדומה לגירוי שניתן לו ע"י המוח דרך מערכת העצבים. לצורך שיקום פציעות ספורט העבודה תהיה ממוקדת באזור הנפגע. האימונים הם בעצימות מתאימה והתרגילים יותאמו למצב המתאמן ולמידת האתגר שהוא יכול לעמוד בו. גירוי השריר מעבר לגירוי הרגיל יכול להביא להתקדמות טובה יותר של תהליך השיקום. שיטה זו טובה בכלל לחיזוק שרירי הגוף, עיצוב וחיטוב.

אודליה כהן היא מאמנת כושר ומוסמכת לאימון גם בשיטת ems כולל למטרת שיקום מפציעות ספורט. לכל מתאמן נבנית תכנית אימונים המתאימה לו. מוזמנים ליצור קשר.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם:

עוד בנושא

שיקום פציעות ספורט
שיקום פציעות ספורט

פציעות ספורט יכולות לקרות הן לספורטאים מקצועיים והן למתאמנים. ישנן פציעות ספורט אקוטיות הקורות בשל תנועה לא נכונה, נפילה, מכה

קרא עוד >>

השאירו פרטים: